.RECENZJE · Wyd. Kobiece

[PRZEDPREMIEROWO] „Połączeni. Znajdź mnie” Laurelin Paige

PREMIERA 09-12-2016

 

 

 

Autor: Laurelin Paige
Tytuł: Połączeni. Znajdź mnie
Tytuł oryginału: Find me
Cykl: Połączeni t.2
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 336

 

 

Gwen rozpoczyna pracę w The Sky Lunch, by zapomnieć o dręczonej ją przeszłości i ułożyć swoje życie od nowa. Szybko adaptuje się w nowym otoczeniu. Zaprzyjaźnia się z Alayną i Hudsonem. Wydaje się, że wszystko zmierza ku dobremu…

Jednak nie łatwo zapomnieć o przeszłości, która wraca jak bumerang. Gwen nie może zapomnieć o JC – mężczyźnie, który nauczył ją czerpać z życia przyjemność i któremu oddała serce, ciało i… duszę. Choć jest świadoma, że nigdy nie powinna była się w nim zakochać, jest w stanie zrobić wszystko, by nie stracić ukochanego.

Obawia się, czy kiedykolwiek będzie mogła żyć normalnie… a jeśli tak, to jaka jest szansa, że JC kocha ją tak samo, jak ona jego.

Czy uda im się pokonać przeszkody, jakie los stawia na drodze do wspólnego szczęścia? Czy historia Gwen i JC będzie miała „happy end”?

Po rozstaniu z pierwszym tomem Połączonych nie mogłam się doczekać chwili, w której zasiądę do lektury Połączeni. Znajdź mnie. Rzeczywistość jaką „zastałam” w trakcie czytania, przerosło moje wyobrażenia. I użyję tutaj cytatu z pierwszej części – To było absolutnie zajebiście niesamowite! – choć te słowa i tak nie oddają w pełni moich odczuć, co do tej książki… Nie ma takich słów, by ją opisać…

 

Historia porwała mnie już od pierwszych stron. Nie mogłam się od niej oderwać (choć z przyczyn technicznych, musiałam, co chwilę (z tęsknotą) odkładać książkę „na później”, na „za moment” – mój dwulatek miał inny plan na popołudnie i wieczór). W stylu Laurelin Paige zakochałam się przy okazji serii Uwikłani, tak i tu, autorka udowodniła, że potrafi czytelnika zaskoczyć, zaproponować coś nowego i świeżego, ale równie energetycznego, pełnego pasji, dzikiej namiętności i, co by nie pominąć, miłości.

 

O ile w Uwikłanych seks był wyważony, „normalny”, o tyle Połączeni to nieco wyższy stopień wtajemniczenia. Nie jest to, co prawda BDSM w czystej postaci, choć ewidentnie jest mały podział na dominującego partnera i uległego, jednak jest to tak apetycznie opisane, tak emocjonalnie, konkretnie i zarazem subtelnie, że nie sposób nie westchnąć w „takich chwilach”. Zdecydowanie sceny uniesień miłosnych działają na kobiecą wyobraźnie (na męską również? Koniecznie muszę podrzucić ów książki mężowi do poczytania, a co?!), pobudzają wszystko to, co pobudzać powinny, wywołując rumieniec na twarzy i to… delikatne mrowienie… na plecach (oczywiście). Tak realne, że aż fizycznie odczuwalne… Och, tak!

 

Kontynuacja wątku kryminalnego jest jak najbardziej na plus. Dzięki temu czytelnik dostaje coś więcej niż „typowy” erotyk. Wprowadza nieco więcej dynamizmu – nie żebym twierdziła, że sceny erotyczne nie są dynamiczne 🙂 – w odniesieniu do całości. Nuta niewiedzy, napięcie „co się wydarzy”… doprowadzało mnie do szewskiej pasji, ale w pozytywnym tego sensu znaczenia.
Zdecydowanie chciałabym więcej historii w takim klimacie! Oj, zdecydowanie.

 

A samo zakończenie? Cóż… Szczerze sądziłam, że będzie zupełnie inne. Takie, jakie łamie serducha i wyciska łzy…  Zostałam pozytywnie zaskoczona i na pod wieloma względami… Na tyle, by żałować, że to już koniec tej magicznej historii.

 

Podsumowując: Połączeni. Znajdź mnie to emocjonująca lektura. Lektura, która wciąga od pierwszych stron i pozwala czytelnikowi poczuć całą feerię emocji i uczuć – tych pozytywnych, jak i negatywnych. To przepiękna historia miłości, która potrafi pokonać wszelkie przeszkody, byleby tylko móc rozkwitnąć…
Laurelin Paige po raz kolejny udowodniła, że potrafi zaskoczyć czytelnika, przenosząc do w zupełnie inny wymiar… wymiar uniesień cielesnych, które pobudzają wyobraźnie… i ciało.

Zarówno pierwszy tom Połączonych, jak i drugi to obowiązkowy prezent pod choinkę dla żony… (broń boże kochanki! 😛 )…

 

 

Gorąco polecam!
Koniecznie musicie to przeczytać!

 

 

 

Za możliwość przeczytania książki gorąco dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

 

 

 PREMIERA 09-12-2016

 

Jedna myśl na temat “[PRZEDPREMIEROWO] „Połączeni. Znajdź mnie” Laurelin Paige

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s