.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Życiem rządzi chaos” Anna Bialer

 

 

 

Autor: Anna Bialer
Tytuł: Życiem rządzi chaos
Wydawnictwo: MUZA SA
Liczba stron: 512

 

 

Maria jest dojrzałą kobietą. Poznała idealnego faceta, który akceptuje ją taką, jaka jest. Ma niewielką nadwagę i przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Wydawać by się mogło, że wiek zobowiązuje do pewnych zachować – do bycia ułożoną, opanowaną i pogodzoną ze swoim losem. Jednak Maria burzy ten „idealny” obrazek, dojrzałe kobiety bowiem mają prawo do szaleństw i spontanicznych decyzji… A do pełni szczęścia czasem niewiele potrzeba…

 

Życiem rządzi chaos to ciekawa obyczajówka ukazująca, że życie można ułożyć sobie w każdym wieku. Że mając pięćdziesiąt lat, kobieta nie musi siedzieć w fotelu i dziergać na drutach wełnianych szalików, nie musi być stłamszoną myszą, o której zapomina cały świat. Anna Bialer w nieco humorystyczny sposób pokazała, że dojrzała kobieta może robić z własnym życiem co jej się żywnie podoba, nie patrząc na to, co powiedzą inni. W końcu to my jesteśmy panami własnego życia, a nie opinia publiczna.

 

Historia Marii, nie jest tylko jej historią. Autorka sprawnie i ciekawie połączyła ze sobą losy pozostałych bohaterów, którzy są równie ważni w jej życiu. Wplotła tutaj również nieco tajemnic rodzinnych i elementów prawie kryminalny 😉 , co dodaje głębi całej opowieści.

 

I choć muszę się przyznać, że w takcie czytania pierwszego rozdziały, który ma niebagatelna 160 stron, miałam ochotę wyrzucić przez okno albo spalić nad kuchenką tę oto książkę. Dostawałam ciężkich irytacji i jedyne co przychodziło mi do głowy na podsumowanie to beznadzieja!
Jakim miłym zaskoczeniem było, że po tej „małej tragedii”, każda kolejna strona wciągała mnie coraz bardziej… Wówczas nabrałam tempa i skończyłam lekturę po kilku godzinach.

 

Anna Bialer posługuje się dość lekkim stylem, niemniej trzeba się nad książką skupić ze względu na mnogość bohaterów i wydarzeń. Książka pod względem „technicznym” jest idealna. Nie znalazłam ani jednej literówki, nie brakło żadnego przecinka, ni kropki… A pojawiające się mniejsze lub większe zwroty akcji, czy drobne zawirowania z pewnością dodają całości dużo przyjemności w odbiorze.

 

Dialogi i opisane wydarzenia często wywołują uśmiech na twarzy, a niekiedy zmuszają do zastanowienia się nad piramidą wartości w naszym życiu.

 

Podsumowując: Chaos rządzi życiem to urocza książka o dojrzałej kobiecie i jej przyjaciółkach, które jako dojrzałe kobiety podjęły się zmiany swojego życia na lepsze – czy i jak im to wyszło, dowiecie się, sięgając po książkę – to na pewno.

Anna Bialer stworzyła przyjemną historię ukazującą, że nikt nie jest idealny, że błędy są nam w życiu bardzo potrzebne i tylko od nas zależy, jak będzie wyglądała nasza przyszłość i czego w życiu będziemy żałować (lub nie 🙂 )… I że nigdy nie jest za późno na zmiany… na szczęście…

 

 

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu MUZA SA

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s