.RECENZJE · Inne wydawnictwa

Kolorowanka „Natura Deyrolle Art. Anti-stress”

kolorowanka13695110_1281321378564409_443218602_n

Autor ilustracji: Chloe Fournier
Tytuł: Kolorowanka Natura Deyrolle Art. Anti-stress
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 122

Ostatnimi czasy popularne stały się kolorowanki antystresowe dla dorosłych. W związku z tym, że jako mała dziewczynka kochałam kolorować, malować i rysować (nawet na ścianach!), skusiłam się na zakup tej kolorowanki. Po tę kolorowankę sięgnęłam ze względu na motywy natury. Toż przecież na jej łonie (chyba) najłatwiej i najszybciej człowiek się wycisza, więc jeśli tak jak ja, kochacie naturę, wszelkie barwy i kształty jakie sobą prezentuje, z pewnością zakochacie się w tej kolorowance.
kolorowanka motyle13695922_1281321448564402_588778758_n

W środku znajduje się 60 kolorowanek. Ogólnie tematem przewodnim, tak jak wskazuje tytuł, jest natura, z pewnością pierwsze skojarzenie jakie się nasuwa to rośliny, kwiaty itd. Owszem, są kwiaty, są drzewa, owoce, ale to tylko część tego co jest w środku. Poza roślinami, do kolorowania są zwierzęta, owady, mięczaki, koralowce, grzyby, a nawet.. uważajcie… bakterie czy mięśnie (dokładniej mówiąc ich struktura). Tych ostatnich nie spodziewałabym się w żadnej kolorowance, a jednak wszystko ma swój urok, jeśli spojrzy się na to z innej perspektywy..

kolorowankasliki13672134_1281321435231070_235600646_n

„Natura Deyrolle Art. Anti-stress” zawiera także tablice tematyczne dostosowane do malowanki. Jedyne co mi w tym nie pasowało tak do końca, to fakt, że wszystko jest po francusku, co oczywiście nie wpływa na radość z kolorowania, jednak.. mogłoby być po polsku 😉 Gdy do pokolorowania jest pomarańcza, po lewej stronie zaprezentowany jest kwiat pomarańczy, gałązka, owoce, przetwory, wnętrze owocu itd. Trochę jakby podpowiedź, z jednej strony, z drugiej pokazany „stan rzeczywisty”. Ale to jak finalnie obrazek będzie wyglądał zależy od nas. W końcu to my dobieramy kolory…

zakończeniekolorowanki

Po ciężkim dniu, gdy maluch zaśnie przyjemnie zasiada mi się w kuchni przy kolorowance, która pozwala wyładować całe albo chociaż część stresów z mijającego dnia. Moim zdaniem  kolorowanie to fantastyczny sposób na wyciszenie po ciężkim dniu, a także idealna rozrywka na wakacje..
Nie pozostaje mi nic innego jak.. kolorować dalej.. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s