.RECENZJE · Wyd. Muza SA

„Rozmowy z niebem” Theresa Cheung

013rozmowy663514_1277087645654449_366627676_o

Autor: Theresa Cheung
Tytuł: Rozmowy z niebem
Tytuł oryginału: Conversations with Heaven
Wydawnictwo: Muza SA
Liczba stron: 384

(W tle: BSB – Show me the meaning of being lonely)

„Rozmowy z niebem” to dla mnie swego rodzaju przewodnik w temacie kontaktów pomiędzy ludźmi a duchami. To książka wyjątkowa. Zrozumie ten kto miał okazję ją przeczytać.
Theresa Cheung sprawnie porusza się w sferze kontaktów z zaświatami, co poniekąd nie dziwi, jeśli pochodzi ona z rodziny spirytualistów. Chcąc nie chcąc od dziecka obracała się pośród ludzi, którzy kontaktowali się ze zmarłymi.
Wracając do książki… Szczerze powiedziawszy, początek był dla mnie ciężki, głównie z powodu wielokrotnego powtarzania informacji (co zapewne miało służyć podkreśleniu iż jest to faktem), o tym, że duchy są pośród nas i wysyłają znaki, które trzeba umieć odczytać.
Dla kogoś, kto nie wierzy w takie rzeczy, będzie to z pewnością demotywujące. W końcu nikt nie chce być na siłę do czegoś przekonywany.
Jednak jeśli książka wpadnie w ręce komuś, komu temat jest bliski z pewnością znajdzie w niej odpowiedzi na wiele pytań. Będzie dla niego osobistym przewodnikiem w kontaktach z duchami, aniołami, pomoże rozpoznawać znaki, a także da wskazówki, jak taki kontakt z duchem nawiązać.
Autorka w książce zawarła wiele historii nadesłanych jej przez czytelników poprzednich jej książek. Tworzą barwne tło uzupełniające „suche” fakty jakie prezentuje Theresa Cheung.
Wiele z nich zapadło mi w pamięć i faktycznie skłoniło do refleksji nad tym, by zastanowić się, czy dookoła mnie nie dzieją się małe cuda.
Z doświadczenia, po śmierci mojego dziadka, wiem, że część rzeczy opisana w książce w jakimś stopniu jest prawdziwa – przesuwające się przedmioty, poczucie czyjejś obecności, czy sny –  w  pozostałej części to chyba bardziej dopowiedzenia i próby odnalezienie w codzienności „znaków”, które wskazywałby na obecność ducha bliskiej osoby czy też Anioła Stróża w naszym otoczeniu..
Reasumując: jak na tak nietypową książkę jeśli chodzi o tematykę i próbę rzeczowego przedstawienia argumentów przemawiających za mnogością i realnością kontaktów z zaświatami, „Rozmowy z niebem” warte są lektury. I zastanowienia się „czy ja wierzę?”, „czy także mi się to przytrafiło?”.
Z czystej ciekawości z chęcią sięgnę po inne tytuły Theresy Cheung, licząc, że dorównają poziomem tej…

( Reik – Dejame Ir)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza SA

MUZA-SA-002

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s