.RECENZJE · Inne wydawnictwa

„W pościeli” Ian McEwan

wposcieli20160509_165059

 

Autor: Ian McEwan
Tytuł: W pościeli
Tytuł oryginału: In Between the Sheets
Wydawnictwo:  Albatros
Liczba stron: 208

Zbiór siedmiu, ocierających się o makabrę opowiadań, studium psychozy w najróżniejszych formach. Pomiędzy rzeczywistością a iluzją, normalnością a obłędem, rozgrywają się ludzkie dramaty. Pracownik sekshopu pada ofiarą perfidnej zemsty dwóch kobiet, które zaraził chorobą weneryczną.
Bogaty biznesmen zakochuje się do szaleństwa w sklepowym manekinie. Jego obsesja nasila się, osiągając kulminację w akcie niekontrolowanej zazdrości.
Rozwiedziony ojciec czternastoletniej dziewczyny z niepokojem konstatuje, że jego ukochana córeczka pozostaje w związku lesbijskim z… karlicą w bliżej nieokreślonym wieku.

 

 Spis treści:
1. „ Pornografia”
2. „Refleksje oswojonej małpy”
3. „Dwa fragmenty: marzec 199…”
4. „Rozkoszne kochanie”
5. „W pościeli”
6. „Wte i wewte”
7. „Psychopolis”
„W pościeli” to bardzo nietuzinkowa i nietypowa lektura. Pomijając fakt, że jest zbiorem opowiadań, które ciężko jest ocenić jako całość,  zważywszy na tematykę i sposób w jaki autor porusza pewne aspekty życia erotycznego, książka jest po prostu specyficzna. Do jej lektury podkusiła mnie okładka a i sam tytuł sugerował przyjemną i lekką lekturę. Czy taka była? Cóż, miejscami owszem. Szczególnie do gusty przypadło mi „Rozkoszne kochanie”. Pozostałe historie przeczytałam z mniejszym bądź większym zainteresowaniem, niemniej całość nie przekonała mnie do tego, by jeszcze kiedyś sięgnąć po książki Ian’a McEwan’a .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s