.RECENZJE · Wyd. Novae Res

„Miles” Milena Wiktoria Jaworska

miles12788379_1180318095331405_617541837_o

Autor: Milena Wiktoria Jaworska
Tytuły: Miles
Tytuł oryginału: –
Wydawnictwo: Nova Res
Liczba stron: 228

 

 

PIERWSZA CZĘŚĆ TRYLOGII „PLEJADY”
Millie z nikim się nie spotyka, nie ubiera się tak, jak nakazują szkolne trendy, a w dodatku lubi astronomię – to nie są cechy, dzięki którym zyskuje się popularność w ekskluzywnej nowojorskiej szkole. To, że jej ojciec jest znanym politykiem, również nie pomaga jej w zdobyciu przyjaciół. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej życie wkracza Aries. Tajemniczy, przystojny brunet to nie tylko kolega z równoległej klasy, ale i postać z innego świata, do którego, jak się okazuje, należy również Millie.


Sięgnęłam po tą pozycję ze względu na szum na blogach recenzenckich, które dawały książce maksymalne noty. Sądziłam, że może faktycznie będzie to spektakularny polski debiut młodziutkiej dziewczyny, niestety to co czytałam w recenzjach nie przełożyło się w 100% na to co miałam okazję przeczytać.
Autorka zbyt wiele informacji chciała przekazać na raz na zaledwie 228 stronach. Gdyby ta książka objętościowo miała 3 razy tyle i wszelkie „newsy” w łagodny sposób wplatałyby się w fabułę, miałoby to ręce i nogi. Czytając to, wydawało mi się że czytam „puste” zdania, nie mogłam złapać rytmu, jakiejś głębi w przekazie. Choć sam pomysł na książkę (i okładka) jest świetny, tak z treścią jest dużo gorzej. Książka nie jest całkowicie spójna, w niektórych momentach brak sensu i powiązania pomiędzy wydarzeniami z dwóch następujących po sobie rozdziałach, tak jakby autorka nie bardzo wiedziała co ma pisać, jak to połączyć.
Zastanawiam się, czy mając okazję przeczytać kontynuację „Miles” z niej skorzystam, bo niestety ale pierwszy tom, a raczej warsztat autorki, nie zachęca mnie do sięgnięcia po więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s